Search

Newsletter

Aktualności

więcej aktualności

XXI IZABELIŃSKIE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

 

Serdecznie Państwa zapraszamy na XXI Izabelińskie Spotkania z Książką.


  Centrum Kultury Izabelin
  Matejki 21, 05-080 Izabelin
  Sobota, 8 czerwca 2019 o 11:00 – 23:59
  Niedziela, 9 czerwca 2019 o 11:00 – 20:00


 

Co nas czeka w tym roku?

Przede wszystkim dwa dni pełne wydarzeń.


Przed nami wystawa znakomitego malarstwa izabelińskiego malarza Bolesława Gasińskiego, malarstwo skojarzeniowe, wyobraźnia poparta naturą oraz wystawa przedwojennej fotografii profesora Romana Kobendzy, prezentowana z okazji 60 rocznicy powstania Kampinoskiego Parku Narodowego.

W kawiarence Centrum Kultury Izabelin, przy pachnącej kawie zagłębimy się w lekturze książek otoczeni kolorowymi obrazami Piotra Romanowskiego.
Obok namiotu z książkami, który zapełnią swoimi stoiskami wydawcy, zaprosimy do plenerowej kawiarni literackiej pod sosenkami, do której będzie się można udać po wyborze i zakupie nowości książkowych.

Siedząc wygodnie na leżaku weźmiemy udział w spotkaniach z autorami. Będą z nami rozmawiać: Maja Komorowska, Agata Tuszyńska, Jaś Kapela, Wojciech Jagielski, Tomasz Gruszkowski, Jacek Żakowski, Michał Wójcik, Grzegorz Górny i inni.

Po zmroku w plenerowym kinie obejrzymy „Królestwo” - zachwycający film twórców „Mikrokosmosu” a następnego dnia „Wielkie Piękno” - Paolo Sorrentino. Zainteresowanych czeka plenerowa scena muzyczno-literacka, także nocna z udziałem Adama Gwary. Miłośnicy Zbigniewa Herberta będą mogli posłuchać jego tekstów w wykonaniu Aleksandra Trąbczyńskiego a fani Kabaretu Starszych Panów spotkają się z piosenkami Kabaretu w wykonaniu Katarzyny Warno z akompaniamentem Bogdana Hołowni. Rolę przewodników po Kabarecie będzie pełniła para dziennikarzy radiowych i autorzy książek na jego temat, Monika i Grzegorz Wasowscy.

Na spacery przyrodniczo-literackie zaprosi autor książki „Warszawa Dzika” Arkadiusz Szaraniec.

Dla rodziców z dziećmi niespodzianka – biblioteka gminna przygotowała na całe dwa dni bogaty wybór zajęć dla dzieci, na które czeka też specjalna oferta książkowa i liczne niespodzianki. Izabelińscy gastronomicy zaproszą do stoisk z zimnymi i gorącymi specjałami.

Na sali widowiskowej Centrum Kultury Izabelin powitamy nowego Izabelińczyka Roku oraz obejrzymy występy utalentowanej młodzieży w odsłonie - Scena Młodych. Wystąpią teatr feministyczny - PORTRETY oraz Maciej Zdrojewski.
Weźmiemy też udział w finale pierwszej edycji konkursu literackiego za książkę o tematyce ekologicznej. Nagrodę - PLANETA IZABELIN wręczy jury w skład którego wchodzą m.in. dziennikarz Adam Wajrak, księgarz Czesław Apiecionek i dyrektor warszawskiego ZOO, Andrzej Kruszewicz. To pierwsza w Polsce nagroda za książkę o szeroko rozumianej tematyce ekologicznej.

Na zakończenie Spotkań za scenie pojawi się piszący muzyk lub muzykujący pisarz - Pablopavo i ludziki, czyli Paweł Sołtys, autor świetnych „Mikrotyków” z zespołem.


 
facebook
pinterest