Search

Newsletter

Aktualności

więcej aktualności

ARKADIUSZ SZARANIEC W WARSZAWIE

 

Zapraszamy na otwarte spotkanie Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody w środę 26 czerwca 2019 o godzinie 17:30 do Warsztatu (sala na górze) przy Placu Konstytucji 4 w Warszawie.


Tym razem tematem spotkania będzie „Dzika przyroda w mieście”, a gościem specjalnym Arkadiusz Szaraniec, autor niedawno opublikowanej książki Warszawa dzika.


Rozmowę ilustrować i inspirować będą zdjęcia  Urszuli Frydrych - zarówno zamieszczone w tej publikacji (także na okładce!), jak i inne, w tym najnowsze. Urszula Frydrych rok temu zdobyła tytuł Fotografa Roku 2018 w konkursie OM ZPFP, wygrała też nagrodę Publiczności i około 20% wszystkich nagród ogółem - ten "procentowy" sukces powtórzyła w tym roku!

Arkadiusz Szaraniec jest świetnym gawędziarzem, mającym rozległą wiedzę o warszawskiej przyrodzie. Jest też autorem książki "Żubry lubią jeżyny" oraz cyklu felietonów "Zwierzę w mieście" zamieszczanych w miesięczniku "Stolica". Sam siebie określa słowami: "ekoista i obieżykraj”.
W najnowszej książce opowiada o dzikich zwierzętach, których wiele osób nie spodziewa się spotkać w Warszawie czy innych dużych miastach, a jednak żyją one w naszym bliskim sąsiedztwie. Między innymi o bielikach, żurawiach, bobrach, dzikach, rysiach, lisach, sarnach, łosiach.


W drugiej części spotkania inni członkowie okręgu zaprezentują swoje zdjęcia, głównie nawiązujące do tematu spotkania.

Wstęp wolny!


 
facebook
pinterest