Search

Newsletter

Aktualności

więcej aktualności

MARIUSZ URBANEK W SZCZEBRZESZYNIE

 

Zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Urbankiem w Szczebrzeszynie. Autor książki Brzechwa nie dla dzieci opowie o twórczości poety. Spotkanie odbędzie się w ramach festiwalu Stolica Języka Polskiego, a poprowadzi je Wojciech Szot.

 

Termin i miejsce:

5 sierpnia 2019 roku, godzina 12:00

ul. Zamojska, 22-460 Szczebrzeszyn,

Scena nad rzeką

 

 

Książka Brzechwa nie dla dzieci to prezentacja postaci i dorobku znanego nam wszystkim od wczesnego dzieciństwa, autora zabawnych wierszyków, bajek i pełnych humoru rymowanek. Mało kto wie, że był on także wybitnym prawnikiem walczącym o prawa autorskie twórców literackich, jednym z założycieli ZAiKS-u i jego długoletnim prezesem, namiętnym karciarzem, a o jego przygodach miłosnych można by napisać barwną powieść...
Bogate tło historyczne - świat kabaretów i teatrzyków rewiowych dwudziestolecia, literaci i ich dzieła w trybach socrealizmu, nierozwiązany problem, czy autor wierszy o Stalinie może być obecnie patronem instytucji kultury - dopełnia opis losów i rozwoju osobowości twórczej pisarza doskonale rozpoznawanego przez pokolenia dziadków, rodziców i najmłodszych czytelników książek.

 
facebook
pinterest