Search

Newsletter

Aktualności

więcej aktualności

KAROLINA JAKLEWICZ WE WROCŁAWIU

 

Zapraszamy Państwa na rozmowę o książce Karoliny Jaklewicz Jaśmina Berezy.

Czwartek, 25 czerwca o godzinie 18.30,
Studio BWA Wrocław
ul. Ruska 46a/301 (III piętro).

 

Spotkanie poprowadzi Urszula Glensk.

 

Obowiązują zapisy na spotkanie: n.barczynska@bwa.wroc.pl. 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/938148003292564/

 

 


Jaśmina Berezy to literacki debiut Karoliny Jaklewicz, wrocławskiej artystki, kuratorki i wykładowczyni. Śmiały, bo poruszający tematy najtrudniejsze.

Dla wielu to będzie krótka książka o zabijaniu, ale dla mnie to opowieść zasadna. Realna. Po ludzku sprawiedliwa. I jak wybory Jaśminy - nieoczywista i nierozstrzygalna – napisała o książce Karolina Felberg, badaczka literatury nowoczesnej.

 

O autorce książki:
Karolina Jaklewicz – artystka, kuratorka, wykładowczyni. Ostatnie wystawy „Konsekwencje” (2018) i „Boli mnie krzyż” (2019) ostrzegały przed faszyzacją życia społecznego a kuratorski projekt „Polska Gościnność” zrealizowany w Muzeum Współczesnym Wrocław (2019) konfrontował mit polskiej otwartości z obecnym nastawieniem wobec Innych.O prowadzącej:
Urszula Glensk – literaturoznawczyni i krytyczka literacka. Zajmuje się historią reportażu i współczesną prozą dokumentalną. Pracuje w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. W refleksji badawczej łączy literaturoznawstwo i antropologię kultury. Opublikowała kilkadziesiąt artykułów, m.in. w Pracach Literackich, Znaczeniach, Nowych Książkach i w serii Colloquia Anthropologica et Communicativa. Jest autorką książek – monografii Proza wyzwolonej generacji 1989-1999 oraz zbioru Trzy szkice o przewartościowaniach w kulturze. W 2019 r. nominowana do Nagrody Nike za biograficzną powieść Hirszfelowie. Zrozumieć krew.


 
facebook
pinterest