Search

Aktualności

więcej aktualności

Koszyk  

Brak produktów

Wysyłka 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Newsletter

Wardęga. Opowieści z pobocza drogi


Autorzy:

Herz Lechosław
39,90 zł brutto

Stan: Aktualnie niedostępna


Powiadom mnie, kiedy będzie

KSIĄŻKA DOSTĘPNA JEDYNIE W WERSJI ELEKTRONICZNEJWięcej szczegółów

Książka jest zapisem krajoznawczych wypraw autora, miłośnika krajobrazu mazowieckiego i beskidzkiego, zbieracza ciekawostek z przeszłości odwiedzanych miasteczek, wsi i zapomnianych szlacheckich zaścianków. Niedawna i odległa przeszłość tych miejsc nabiera innego wymiaru, gdy czytamy relacje o niej, obserwując wspólnie z autorem dzisiejszy wygląd terenów i zabytków zapisanych na kartach historii Polski.
Wardęga – wyraz, który używano raz w znaczeniu włóczęgi, to znowu: wartości, oszacowania i dobytku (Zygmunt Gloger, Encyklopedia staropolska)
Książka jest zapisem krajoznawczych wypraw autora, miłośnika krajobrazu mazowieckiego i beskidzkiego, zbieracza ciekawostek z przeszłości odwiedzanych miasteczek, wsi i zapomnianych szlacheckich zaścianków. Niedawna i odległa przeszłość tych miejsc nabiera innego wymiaru, gdy czytamy relacje o niej, obserwując wspólnie z autorem dzisiejszy wygląd terenów i zabytków zapisanych na kartach historii Polski. Nastrojowe zdjęcia autora ukazują piękno i urok miejsc często pomijanych przez masowych turystów i badaczy przeszłości naszego kraju, a wartych zauważenia i docenienia.

  

Recenzje

Recenzja książki na blogu brulion.be.el.
Recenzja książki w Tygodniku Nowodworskim z 14-20.06.2012 r.
Recenzja Izabeli Mikrut na blogu tu-czytam

 

Nagrody

Książka Lechosława Herza Wardęga. Opowieści z pobocza drogi została uhonorowana Nagrodą Magellana w konkursie Najlepsze publikacje turystyczne 2010 roku - zdobyła nagrodę główną w kategorii Książka Podróżnicza.

Data przyznania: 2011-05-12Kup ebook

  • Oprawa twarda z obwolutą
  • Data wydania 2010-01
  • Ilość stron 322
  • ISBN 978-83-244-0126-0
  • ISBN e-publikacji 978-83-244-0282-3
  • Numer wydania I
  • Wymiary 165 x 235 mm

Brak komentarzy

Oceny mogą wystawiać jedynie zarejestrowani klienci oraz administrator portalu.

Inne książki z tej kategorii