210. ROCZNICA URODZIN ANTONIEGO PATKA

W związku z 210. rocznicą urodzin Antoniego Patka, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza na I Lubelski Zjazd Miłośników Zegarów i Zegarków. Wśród zaproszonych prelegentów jest Beniamin Czapla, autor książki „Antoni Patek. Zegarmistrz królów. Śladami życia”.
Poniżej przedstawiamy program wydarzenia.

Termin i miejsce:

sobota i niedziela 11-12 czerwca 2022 r., od godz. 15
Muzeum Regionalne w Krasnymstawie
ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A
22-300 Krasnystaw
tel. / fax. 82 576-36-63 
email: sekretariat@muzeumkrasnystaw.pl

Więcej informacji: https://bit.ly/MRK_Patek

O AUTORZE:

Beniamin Czapla – ur. 27.11.1995 roku w Tarnowskich Górach. Ukończył historię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W trakcie studiów angażował się w działalność Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Obecnie pracownik Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Specjalizuje się w dziejach Wielkiej Emigracji i historii Śląska. Jako pisarz, zadebiutował publikacją „Antoni Patek. Zegarmistrz Królów. Śladami życia”

O KSIĄŻCE:

Biografia człowieka, który stał się legendą, choć dla wielu jego nazwisko jest dzisiaj jedynie elementem znaku towarowego międzynarodowego koncernu Patek Philippe. Antoniego Patka poznajemy jako uczestnika powstania listopadowego, działacza emigracyjnego w Szwajcarii i przedsiębiorcę zaangażowanego w rozwój spółki znanej na całym świecie. Jego portret wzbogacony jest o szerokie tło: autor książki kreśli szczegółowy obraz genewskiego środowiska emigracyjnego oraz wprowadza czytelnika w fascynujące dzieje produkcji zegarków, omawiając zarówno rewolucyjność rozwiązań technologicznych stosowanych w firmie Patka, jak i aspekt artystyczny konkretnych projektów.