ARKADIUSZ SZARANIEC W WARSZAWIE

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie z Arkadiuszem Szarańcem autorem książki „Warszawa dzika”.


Książka została uhonorowana Nagrodą Warszawskiej Premiery Literackiej w miesiącu lipcu 2019 roku. Spotkanie organizowane jest w ramach Dni Wilanowa 2019.

Termin i miejsce:
piątek, 6 września 2019r., o godzinie 11:30
ul. Kolegiacka 3, 02-960 WarszawaNajwiększe polskie miasto od wieków tworzą ludzie, architektura i dzika natura. Bez Wisły mała wioska nigdy by nie powstała, a już na pewno nie zostałaby stolicą Polski. Jej stałymi częściami są nie tylko ostatnia tak wielka a jeszcze dzika, nieuregulowana rzeka Europy, ale także parki i kompleksy leśne oraz wiele gatunków roślin i zwierząt, wielkich i małych, typowych dla puszcz i parków narodowych, które można napotkać między betonowymi blokami. „Dzika” strona Warszawy to prawdziwy fenomen, który wymyka się z ram wszelkich naukowych prognoz i definicji.

Arkadiusz Szaraniec – teatrolog z wykształcenia, „ekoista” z zamiłowania. Wieloletnie doświadczenie z pracy w teatrze, radiu, telewizji i reklamie wykorzystuje do prowadzenia multimedialnych warsztatów, w których łączy historię, literaturę i nauki przyrodnicze. Autor książki „Żubry lubią jeżyny” (Wyd. Czarne 2018), stałego cyklu „Zwierzę w mieście” w miesięczniku „Stolica” (od 2014 roku) oraz szeregu publikacji na temat trudnego dialogu natury i współczesnej kultury (min. „Polityka”, „Przegląd”).