ARKADIUSZ SZARANIEC W WARSZAWIE

Nagroda Literacka m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie z Arkadiuszem Szarańcem – tegorocznym laureatem w kategorii „edycja warszawska” za książkę „Warszawa dzika”.

Termin i miejsce:
„Weekend z Nagrodą Literacką”
12 września o godz. 19,
Big Book Cafe
ul. Dąbrowskiego 81 w Warszawie
prowadzący: Rafał Skąpski
Wstęp wolny!

Więcej informacji: Spotkanie z Arkadiuszem Szarańcem

Arkadiusz Szaraniec – teatrolog z wykształcenia, „ekoista” z zamiłowania. Wieloletnie doświadczenie z pracy w teatrze, radiu, telewizji i reklamie wykorzystuje do prowadzenia multimedialnych warsztatów, w których łączy historię, literaturę i nauki przyrodnicze. Autor książki Żubry lubią jeżyny (Wyd. Czarne 2018), stałego cyklu „Zwierzę w mieście” w miesięczniku „Stolica” (od 2014 roku) oraz szeregu publikacji na temat trudnego dialogu natury i współczesnej kultury (min. „Polityka”, „Przegląd”).

Rafał Skąpski – członek jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, absolwent wydziału prawa (UW), w latach 2005 – 2015 dyrektor PIW, obronił wydawnictwo przed likwidacją i przygotował je do przekształceń; prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek; prezes zarządu spółki Targi Książki; prezes Fundacji Kultury Polskiej; członek ZAiKS. Inicjator przywrócenia Nagrody Literackiej, w nawiązaniu do jej przedwojennej tradycji. Uprawia publicystykę na tematy kultury, historii, genealogii i wspomnieniową. Swoje artykuły publikował też w magazynach, periodykach oraz w wydawnictwach książkowych. Laureat wielu naród, dwukrotnie otrzymał nagrodę specjalną ministra kultury i dziedzictwa narodowego (2009 i 2011). W roku 2015 otrzymał francuski Order Oficerski Sztuki i Literatury.