ARKADIUSZ SZARANIEC W WARSZAWIE

Zapraszamy na otwarte spotkanie Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody w środę 26 czerwca 2019 o godzinie 17:30 do Warsztatu (sala na górze) przy Placu Konstytucji 4 w Warszawie.


Tym razem tematem spotkania będzie „Dzika przyroda w mieście”, a gościem specjalnym Arkadiusz Szaraniec, autor niedawno opublikowanej książki Warszawa dzika.


Rozmowę ilustrować i inspirować będą zdjęcia  Urszuli Frydrych – zarówno zamieszczone w tej publikacji (także na okładce!), jak i inne, w tym najnowsze. Urszula Frydrych rok temu zdobyła tytuł Fotografa Roku 2018 w konkursie OM ZPFP, wygrała też nagrodę Publiczności i około 20% wszystkich nagród ogółem – ten „procentowy” sukces powtórzyła w tym roku!

Arkadiusz Szaraniec jest świetnym gawędziarzem, mającym rozległą wiedzę o warszawskiej przyrodzie. Jest też autorem książki „Żubry lubią jeżyny” oraz cyklu felietonów „Zwierzę w mieście” zamieszczanych w miesięczniku „Stolica”. Sam siebie określa słowami: „ekoista i obieżykraj”.
W najnowszej książce opowiada o dzikich zwierzętach, których wiele osób nie spodziewa się spotkać w Warszawie czy innych dużych miastach, a jednak żyją one w naszym bliskim sąsiedztwie. Między innymi o bielikach, żurawiach, bobrach, dzikach, rysiach, lisach, sarnach, łosiach. 

W drugiej części spotkania inni członkowie okręgu zaprezentują swoje zdjęcia, głównie nawiązujące do tematu spotkania.

Wstęp wolny!