BENIAMIN CZAPLA W BYDGOSZCZY

Zapraszamy Państwa na wykład Beniamina Czapli pt. „Ciekawy żywot Antoniego Patka – zegarmistrza-artysty”, który odbędzie się już w najbliższy piątek w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy.

Termin i miejsce:

piątek, 3 czerwca o godzinie 17,
Gmach główny MOB,
ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna),
85-006 Bydgoszcz

Więcej informacji: https://bit.ly/MOB_Patek

O AUTORZE:

Beniamin Czapla – ur. 27.11.1995 roku w Tarnowskich Górach. Ukończył historię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W trakcie studiów angażował się w działalność Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Obecnie pracownik Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Specjalizuje się w dziejach Wielkiej Emigracji i historii Śląska. Jako pisarz, zadebiutował publikacją „Antoni Patek. Zegarmistrz Królów. Śladami życia

O KSIĄŻCE:

Biografia człowieka, który stał się legendą, choć dla wielu jego nazwisko jest dzisiaj jedynie elementem znaku towarowego międzynarodowego koncernu Patek Philippe. Antoniego Patka poznajemy jako uczestnika powstania listopadowego, działacza emigracyjnego w Szwajcarii i przedsiębiorcę zaangażowanego w rozwój spółki znanej na całym świecie. Jego portret wzbogacony jest o szerokie tło: autor książki kreśli szczegółowy obraz genewskiego środowiska emigracyjnego oraz wprowadza czytelnika w fascynujące dzieje produkcji zegarków, omawiając zarówno rewolucyjność rozwiązań technologicznych stosowanych w firmie Patka, jak i aspekt artystyczny konkretnych projektów.