BENIAMIN CZAPLA W WARSZAWIE

Wraz z Klubem Miłośników Zegarów i Zegarków oraz Spółdzielnią Mieszkaniową „Służew nad Dolinką” zapraszamy na spotkanie z Beniaminem Czaplą, autorem książki „Antoni Patek. Zegarmistrz królów. Śladami życia”.

Termin i miejsce:
sobota, 26 lutego o godzinie 16
SM „Służew nad Dolinką”
ul. Mozarta 1, 02-736 Warszawa
sala konferencyjna (V piętro)

Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do odbioru w Wypożyczalni nr 140, ul. Mozarta 1.
Spotkanie odbędzie się z zachowaniem rygoru pandemicznego

O autorze:

Beniamin Czapla – ur. 27.11.1995 roku w Tarnowskich Górach. Ukończył historię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W trakcie studiów angażował się w działalność Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Obecnie pracownik Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Specjalizuje się w dziejach Wielkiej Emigracji i historii Śląska. Jako pisarz, zadebiutował publikacją „Antoni Patek. Zegarmistrz Królów. Śladami życia”

O książce:

Biografia człowieka, który stał się legendą, choć dla wielu jego nazwisko jest dzisiaj jedynie elementem znaku towarowego międzynarodowego koncernu Patek Philippe. Antoniego Patka poznajemy jako uczestnika powstania listopadowego, działacza emigracyjnego w Szwajcarii i przedsiębiorcę zaangażowanego w rozwój spółki znanej na całym świecie. Jego portret wzbogacony jest o szerokie tło: autor książki kreśli szczegółowy obraz genewskiego środowiska emigracyjnego oraz wprowadza czytelnika w fascynujące dzieje produkcji zegarków, omawiając zarówno rewolucyjność rozwiązań technologicznych stosowanych w firmie Patka, jak i aspekt artystyczny konkretnych projektów.