Search

Newsletter

Aktualności

więcej aktualności

MARIUSZ URBANEK LAUREATEM NAGRODY "HISTORIA ZEBRANA"

 

Drodzy czytelnicy,


mamy przyjemność zakomunikować, że Mariusz Urbanek, autor książki Profesor Weigl i karmiciele wszy, został nagrodzony w plebiscycie "Historia Zebrana" na najlepszą ksiażkę historyczną drugiego pólrocza 2018 roku.

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana” organizowany jest przez redakcje Histmag.org i Granice.pl. Najlepsze książki wyłaniane są w trzech kategoriach przez internautów (oddano ponad tysiąc głosów potwierdzanych za pośrednictwem telefonu komórkowego, co zwiększa wiarygodność wyników głosowania) oraz jurorów, którymi są dziennikarze, naukowcy i doświadczeni recenzenci książek.

Uzasadnienie jury:

Niezwykłe dokonania sytuują Rudolfa Weigla w gronie najwybitniejszych polskich i światowych uczonych. Popularyzacja tej nietuzinkowej postaci jest więc ze wszech miar potrzebna. Książka Mariusza Urbanka ukazuje nie tylko sylwetkę genialnego lwowianina, ale także ostry kontrast między światem, który się skończył oraz nową, ponurą rzeczywistością, która zajęła jego miejsce. Urbanek poszedł krok dalej: tchnął życie i emocje w te kilka fotografii przedstawiających swojego bohatera. Jego książkę czyta się z wypiekami na twarzy. – opowiada o zwycięskiej książce koordynator działu recenzenckiego portalu Histmag.org i juror plebiscytu, Piotr Abryszeński

Zwycięskie publikacje rywalizują teraz w głosowaniu na najlepszą książkę historyczną roku!

 
facebook
pinterest