Search

Newsletter

Aktualności

więcej aktualności

NAGRODA DLA ZOFII WOJTKOWSKIEJ

 

Szanowni Państwo,


mamy przyjemność zakomunikować, że Zofia Wojtkowska, autorka książki Saga rodu Czartoryskich, została nagrodzona w plebiscycie „Historia Zebrana” na najlepszą książkę historyczną 2020 roku w kat. W rolach głównych.

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje: portalu historycznego Histmag.org oraz serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze.

 

 


Uzasadnienie jury:
- Zofia Wojtkowska wykazała się nie tylko dużą odwagą, ale i wrażliwością tworząc portret jednego z najbardziej wpływowych rodów w historii Polski. Ten panteon nieszablonowych postaci staje się niejako zwierciadłem pokazującym zarówno wielkość, jak i kruchość polskiej państwowości. Bohaterowie książki Wojtkowskiej wiedzieli, że wielkie nazwisko i związana z nim pozycja społeczna nie jest przywilejem, ale zobowiązaniem. To uniwersalna lekcja dla nas wszystkich. – opowiada o zwycięskiej publikacji Piotr Abryszeński, szef działu recenzenckiego portalu Histmag.org 
facebook
pinterest