DOROTA KOMAN UCZESTNICZY W NOCY BIBLIOTEK

Szanowni Państwo,

4 czerwca 2016 roku już po raz kolejny organizowana jest Noc Bibliotek, podczas której biblioteki publiczne i szkolne, a także księgarnie, kawiarnie, kluby czy domy kultury i wszelkie inne miejsca, które chcą zachęcać do czytania u siebie, zapraszają do spotkań czytelników ze swoimi ulubionymi pisarzami.
Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii. Miejsca z bogatą ofertą kulturalną, z których zasobów warto korzystać. Dla bibliotek to także okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do wymyślenia działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania wszystkich ? od przedszkolaka do emeryta. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek podczas Nocy i przekonaniu się, że takie ciekawe, całkiem bezpłatne miejsca są tuż za rogiem, sąsiedzi wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.

O GODZINIE 19.00 GOŚCIEM PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTEKI WOJEWÓDZKIEJ IM. KEN W WARSZAWIE BĘDZIE DOROTA KOMAN – PRZYJACIEL KSIĄŻKI – POETKA, KRYTYK LITERACKI, REDAKTOR, JUROR. AUTOR TOMIKU MASZYNA DO CZYTANIA. CO TYDZIEŃ POLECA KSIĄŻKI W „CZTERECH PORACH ROKU” W RADIOWEJ JEDYNCE.