FESTIWAL CZYTANIA W SZCZECINIE

Szanowni Państwo,

już po raz trzeci Szczecin zaprasza, od 2 do 5 października 2015 r., na wyjątkowe spotkanie z literaturą, w czasie którego słowo pisane ożyje i przemówi – nie jak zwykle, w ciszy i prywatności – lecz we wspólnie dzielonej przestrzeni wyobraźni.
Program festiwalu obejmuje czytanie fragmentów dzieł literackich przez cenionych artystów, którzy dzięki swojej interpretacji nadadzą im osobisty wymiar. Ponadto, publiczność będzie mogła spotkać się z autorami, uczestniczyć w wieczorach poetyckich, spektaklach i recitalach.

Podczas Festiwalu Czytania będziecie mogli Państwo spotkać się z prof. Jerzym Bralczykiem, który będzie czytał fragmenty Roczników, czyli kronik sławnego Królestwa Polskiego Jana Długosza. Spotkanie poprowadzi Michał Ogórek 3 października 2015 r. w Sali Pod Piramidą o godz. 16.00.
W czasie festiwalu będzie dostępna w sprzedaży książka prof. Jerzego Bralczyka Mój język prywatny.

Natomiast 4 października o godzinie 14.00 w Sali Pod Piramidą Olaf Lubaszenko będzie czytał fragmenty Wilka Marka Hłaski, który również będzie dostępny w sprzedaży podczas Festiwalu Czytania. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Szydłowska. 

Nazwa tego kulturalnego wydarzenia została zmieniona z Festiwalu Książki Słuchanej na Festiwal Czytania, aby odzwierciedlić rozwój jego koncepcji: by był świętem książki w każdej formie, drukowanej, czytanej czy elektronicznej.