IMIENINY JANA KOCHANOWSKIEGO

Jak wakacje, to Imieniny Jana Kochanowskiego. I chociaż wydarzenie odbędzie się w tym roku nieco później, to jak zwykle zapraszamy do wspólnego świętowania.

W ostatnią sobotę, 29 sierpnia, w godzinach 11.30 – 23.00, spotkajmy się w Ogrodzie Krasińskich, jednym z najpiękniejszych parków Warszawy!

Kto będzie bohaterem tegorocznej edycji wydarzenia? Pisarz, publicysta i skandalista, ikona polskiego świata artystycznego lat pięćdziesiątych i bezkompromisowy obserwator ówczesnej rzeczywistości, czyli nie kto inny, jak Leopold Tyrmand. W roku uchwalonym rokiem Leopolda Tyrmanda (na który przypada setna rocznica urodzin pisarza) na Imieninach Jana Kochanowskiego zabrzmi jazz, pojawią się autorzy najpoczytniejszych polskich kryminałów, a varsavianiści i biografowie pisarza przybliżą atmosferę powojennej Warszawy.

Szczegółowy program pikniku: program.

Mapka oraz lista uczestników: mapka.

Zapraszamy do stoiska (numer 13) Wydawnictwa Iskry na spotkania z autorami i zakupy książek w imieninowych cenach :)

Plan spotkań:

12.00 – 12.30 Arkadiusz Szaraniec podpisuje książkę Warszawa dzika

13.00 – 13.30 Mariusz Urbanek podpisuje książkę Zły Tyrmand

13.30 – 14.30 „Klub z Kawą nad Książką”. Spotkanie z Mariuszem Urbankiem poprowadzi Tomasz Pawlik (scena żółta)

14.00 – 14.30 Krzysztof Varga podpisuje książkę Dziennik hipopotama

15.00 – 15.30 Piotr Szarota podpisuje książkę Paryż 1938

 

Nietypowe sytuacje wymagają nowych rozwiązań – dlatego dla tych, którzy wolą (lub są zmuszeni) zostać w domu, zostaną przygotowane transmisje poszczególnych spotkań i innych, tworzących program Imienin wydarzeń.

Spotykamy się, jak zwykle, w Ogrodzie Krasińskich – zamknięta przestrzeń jednego z najpiękniejszych parków Warszawy umożliwi monitorowanie liczby uczestników wydarzenia. Miejsca dla publiczności zostaną przygotowane z zachowaniem wymaganych odległości, a na terenie Ogrodu będą dostępne środki dezynfekujące. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek. Warto również przynieść wydrukowane, wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia (bn.org.pl/download/other/1597832520.pdf), co przyspieszy wejście na teren imprezy.