INAUGURACJA ROKU WANDY RUTKIEWICZ W WARSZAWIE

Wraz z Klubem Sportowym Polskie Himalaje zapraszamy Państwa na Noc Himalajską w Kinie Luna w piątek 18 lutego o godzinie 20.30. Impreza zainauguruje ogólnopolskie obchody Roku Wandy Rutkiewicz

Termin i miejsce:
piątek, 18 lutego 2022r., godz. 20.30
Kino Luna
ul. Marszałkowska 28
00-576 Warszawa

Kasa i rezerwacje:
tel.: 22 621 78 28
kasa@kinoluna.pl

Więcej informacji: https://bit.ly/NocHimalajska

Zginę w górach – mówiła. I dotrzymała słowa. 30 lat temu zaginęła w drodze na wierzchołek Kanczendzongi (8586 m). Jej ciała nikt nie odnalazł. Jej ostatniego słowa nikt nie słyszał. Jej odejście, tak jak wiele zdarzeń z jej życia, do dziś pozostaje tajemnicą. 18 lutego, w miesiącu narodzin Wandy, możemy jej towarzyszyć na tym końcowym odcinku ziemskiej wędrówki, ale… Nie poprzez projekcję filmu, lecz poprzez spektakl przeniesiony z Teatru Bagatela w Krakowie do Warszawy, gdzie mieszkała i należała do klubu wysokogórskiego po 1973 roku.


Kiedy prawda nie jest całkowicie wolna, wolność nie jest pełna – uważała Wanda Rutkiewicz. Do jej poglądów odnosi się motto wyjątkowego wydarzenia jakim będzie 18 lutego warszawska Noc Himalajska. Po raz pierwszy zostanie zorganizowana w nowatorskiej formule Wolność wyboru. To nie kto inny jak publiczność dokona wyboru poprzez głosowanie na kilka filmów spośród 17 o łącznym czasie projekcji 13 godzin.

Do tego dojdą rozmowy z plejadą znanych i lubianych ludzi gór, podróżników, autorów książek, a także wywiady z medalistami igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. W programie są także wielkie przeboje, utwory, które znają pokolenia. A te zostaną zadedykowane pierwszej Europejce na Mount Evereście (8848 m) i pierwszej kobiecie na szczycie K2 (8611 m).

Godzinę przed spektaklem (od 19.30) czynne będą kiermasz książek, giełda staroci i nowości oraz specjalne stoisko z wyrobami rękodzielniczymi z Katmandu. Celem przedsięwzięcia organizowanego przez klub Polskie Himalaje jest też zgromadzenie środków na budowę czortenu Wandy Rutkiewicz pod Kanczendzongą (29 kwietnia odleci do Nepalu grupa budowniczych).