JAN POLEWKA W KRAKOWIE

Wraz z Klubem Dziennikarzy „Pod Gruszką” przy Bibliotece Kraków, zapraszamy Państwa na spotkanie promocyjne wokół książki Jana PolewkiDom pod wiecznym piórem”. Wydarzenie poprowadzi Jerzy Kisielewski.

Termin i miejsce:
środa, 23 lutego o godzinie 18
Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”
ul. Szczepańska 1
31-011 Kraków

W drugiej części spotkania pokaz filmu dokumentalnego w reżyserii Marka Gajczaka „Dom
Literatów czyli kartoteka zebrana” z 2019 roku.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/631653784712395/


Dom pod wiecznym piórem” jest źródłem wiedzy faktograficznej i bibliograficznej, ale jest także zaproszeniem do pięknej, nostalgicznej podróży do miejsca o niepowtarzalnej atmosferze, miejsca które pamięta Różewicza, Mrożka, Szymborską i innych wybitnych twórców, a samo też jest jeszcze pamiętane – przez młodsze pokolenia mieszkańców, czasem jako świat dziecięcych zabaw. Jest zapisem fragmentu historii polskiej literatury i – polskiej historii po prostu, próbą uchwycenia, zatrzymania na kartkach papieru świata, który właśnie znika.

Jan Polewka – malarz, scenograf, reżyser, dyrektor Teatru Groteska w latach 1990 -98. Współpracował z teatrami dramatycznymi, operowymi i lalkowymi oraz czasopismami teatralnymi w Polsce i za granicą. Jest autorem utworów scenicznych oraz nowych przekładów sztuk Moliera i Goldoniego a także scenariuszy dokumentalnych o pisarzach i artystach Krakowa, w tym niedawno zrealizowanego filmu „Dom Literatów czyli kartoteka zebrana”. Mieszka w Krakowie.