JERZY BRALCZYK W BYDGOSZCZY

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem – językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, jednym z najpopularniejszych autorytetów normatywnych w dziedzinie języka polskiego.

Termin i miejsce:

wtorek, 18 lutego 2020 r., godz. 18
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy
Stary Rynek 24 w Bydgoszczy


Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 11.02.2020, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Profesor Jerzy Bralczyk od połowy lat 90-tych zasiada w Radzie Języka Polskiego, a od 2007 r. pełni funkcję jej wiceprzewodniczącego. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Autor wielu książek dotyczących poprawności językowej, kultury języka polskiego, m.in. „444 zdania polskie”, „Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy”, „Język na sprzedaż”, „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, „ … Kiełbasa i sznurek” (wspólnie z Michałem Ogórkiem), „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „Mój język prywatny”, „Świat przez słowa”, „Pokochawszy. Miłość w języku” (wspólnie z żoną Lucyną Kirwil), „Zwierzyniec”. Jego programy radiowe i telewizyjne cieszą się ogromnym powodzeniem.

Spotkanie wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.