JUSTYNA SOBOLEWSKA W OPOLU

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA


SPOTKANIE Z JUSTYNĄ SOBOLEWSKĄ I PREZENTACJA KSIĄŻKI O CZYTANIU

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, dzięki któremu wspólnie możemy między innymi rozwijać naszą wyobraźnię, budować więzi, wzbogacać słownictwo. Przypada zawsze 29 września, a Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu dzień wcześniej zaprasza na spotkanie z Justyną Sobolewską i rozmowę na temat jej najnowszej publikacji, jaką jest Książka o czytaniu.

Justyna Sobolewska  jest krytyczką literacką, dziennikarką tygodnika „Polityka”. Wcześniej pracowała w „Przekroju” i „Dzienniku”. Jest współautorką książki Jestem mamą (2004) i antologii opowiadań Projekt mężczyzna (2009). Zasiada w jury Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej „Angelus” i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”. Zdobyła PIK-owy Laur (2015) przyznawany przez Polską Izbę Książki za popularyzację czytelnictwa w kategorii mediów drukowanych.

Podczas spotkania w bibliotece zastanowimy się, w jakich pozycjach czytamy, jak odbieramy literaturę fizycznie (np. poprzez ciarki), czy wolno zaginać kartki i traktować marginesy jako przestrzeń do zamieszczania notatek. Wywiad z autorką poprowadzi Wojciech Bonowicz, poeta, publicysta, dziennikarz, współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym”. Spotkanie zakończymy wspólnym głośnym czytaniem. Fragmenty książki przeczytają dla nas bowiem nasi goście jak i czytelnicy.

SALA KONFERENCYJNA MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W OPOLU, UL. MINORYTÓW 4
28 WRZEŚNIA (ŚRODA), GODZ. 17.00