KATARZYNA PANEJKO-WANAT NA ZJEŹDZIE EUDEC

Szanowni Państwo,

w  dniach od 1 do 9 sierpnia 2015 r. będziecie mogli spotkać Katarzynę Panejko-Wanat na zjeździe europejskich środowisk edukacji demokratycznej EUDEC w Zagrodzie Ojrzanów, 40 km na południe od Warszawy.
Zapraszamy również na półgodzinne spotkanie autorskie z Katarzyną Panejko-Wanat bezpośrednio po jej warsztacie, czyli w sobotę 8 sierpnia o godz. 16:15.

Katarzyna Panejko-Wanat, współautorka poradnika W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i narkomania, uczestniczy w programie Fundacji Bullerbyn, która działa na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych powstała z potrzeby zapewnienia dzieciom pełnego i harmonijnego rozwoju z poszanowaniem ich godności i podmiotowości.
Poprowadzi warsztat: Dawanie wolności i uczenie ponoszenia konsekwencji jako niezwykle skuteczna metoda profilaktyki uzależnień, czyli o tym jakie zagrożenie niesie ze sobą korzystanie z elektroniki, dlaczego szkoła bywa przeciwskuteczna w profilaktyce zachowań problemowych i uzależnień, jak styl wychowania wpływa na częstotliwość podejmowania zachowań problemowych. Co zrobić, gdy dziecko zapali papierosa czy upije się? Kiedy telefon komórkowy lub komputer stają się problemem? Będzie też o wpływie wiedzy na temat szkodliwości różnych substancji psychoaktywnych (papierosy, alkohol, narkotyki) na częstotliwość sięgania po nie oraz dlaczego wewnątrzsterowność zmniejsza ryzyko uzależnienia zarówno chemicznego, jak i od nowych technologii.

European Democratic Education Community (EUDEC) jest organizacją non-profit promującą edukację demokratyczną jako rozsądny model edukacyjny dla wszystkich demokratycznych państw. To również doroczna konferencja i zjazd jej członków: osób prywatnych, instytucji oraz szkół z całej Europy z wieloletnim doświadczeniem w edukacji demokratycznej. EUDEC to też festiwal wiedzy i radości INSPIRE THE FUTURE.

Z całym programem zjazdu możecie zapoznać się Państwo pod linkiem.