MONIKA ŚLIWIŃSKA W KRAKOWIE

Teatr Ludowy w Krakowie, 8 lutego po spektaklu “Sędziowie”, zaprasza na spotkanie z Moniką Śliwińską – autorką książki Wyspiański. Dopóki starczy życia.

Spotkanie będzie okazją do poznania fascynujących, nieznanych faktów z jego życia i rozmowy o “innym”, zdecydowanie mniej znanym Wyspiańskim, Wyspiańskim prywatnym, mężem, ojcem, człowiekiem, który ściga się ze śmiercią.

Teatr Ludowy 8 lutego godz. 19.00

Osiedle Teatralne 34,
31-948 Kraków

e-mail: teatr@ludowy.pl

tel. 12 68 02 101

tel. 12 68 02 118

„Czy (Panu) w oczy kiedy śmierć zajrzała? – mnie ona w oczy patrzy co dzień” – pisze w jednym z listów. Napiętnowany chorobą, spala się w nierównej walce z przeznaczeniem. Gorączkowo szuka dróg spełnienia artystycznego. W przededniu śmierci czyta o sobie: „największy z żyjących polskich poetów”. Wierzy w nieśmiertelność, bo jedynie ona może przynieść wyzwolenie.
Z archiwów, dokumentów rodzinnych, listów i pamiętników Monika Śliwińska rekonstruuje mało znany, prywatny portret Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawia dramatyczny zapis życia genialnego malarza, poety, reformatora teatru; artysty u szczytu popularności, który żegna się ze światem.

Rozmowę poprowadzi Łukasz Wojtusik- Radio TOK FM.

W trakcie spotkania istnieje możliwość zakupu książki “Wyspiański. Dopóki starczy życia.” w promocyjnej cenie 30 zł. Zapraszamy!