PATRONUJEMY KONKURSOWI „ŹRÓDŁO MARZEŃ”

WSZYSTKICH FANÓW I CZYTELNIKÓW LITERATURY FANTASY ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERATURY FANTASY „ŹRÓDŁA MARZEŃ – SOURCES OF DREAMS” 2016

Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” ma na celu przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie literatury ciekawej, zajmującej, a jednocześnie przekazującej pozytywne wartości, m.in. przyjaźni, odpowiedzialności, odwagi oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Konkurs jest także okazją do spotkania nauczycieli różnych miast, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń oraz podniesienia kwalifikacji, poprzez uczestnictwo w warsztatach metodycznych organizowanych podczas trwania finałów konkursu. Dla uczniów proponowany konkurs daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania i analizowani a informacji, redagowania krótkich tekstów użytkowych oraz skonfrontowania ich z rówieśnikami z innych miejscowości.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych i trzech zakresach tematycznych:

I kategoria: uczniowie klas V i VI szkół podstawowych oraz gimnazjum mogą wziąć udział w wybranej kategorii tematycznej spośród:

1. literatura autorstwa J. K. Rowlling – seria książek o przygodach Harry’ego Pottera (Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i Więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci).

2. literatura autorstwa J. Flanagana – seria Zwiadowcy (Ruiny Gorlanu, Płonący most, Ziemia skuta lodem, Bitwa o Skandię, Czarnoksiężnik z Północy, Oblężenie Macindaw, Okup za Eraka, Królowie Clonmelu, Halt w niebezpieczeństwie, Cesarz Nihon – Ja, Zaginione historie, Królewski zwiadowca).

II kategoria: uczniowie klas II i III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych (do ukończenia 18 roku życia) w kategorii tematycznej:

1. literatura autorstwa J. R. R. Tolkiena (Powrót Cienia, Drużyna Pierścienia, Zdrada Isengardu, Podróż do Mordoru, Wojna o Pierścień, Powrót Króla, Hobbit, czyli tam i z powrotem).

Więcej o konkursie na stronie: