WOKÓŁ WITKIEWICZÓW

WOKÓŁ WITKIEWICZÓW – W SETNĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI OJCA I STO TRZYDZIESTĄ ROCZNICĘ URODZIN SYNA

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy 14-16 października na Międzynarodową Konferencję Witkiewiczowską, która odbędzie się w Muzeum Tatrzańskim im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

16 PAŹDZIERNIKA 2015 R.

GODZ. 10.15
KRZYSZTOF DUBIŃSKI WYGŁOSI REFERAT „OFICEREM BOJOWYM NIE BYŁ”. O OFICERSKICH AWANSACH STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W CARSKIEJ LEJBGWARDII

GODZ. 11:15
PROF. JANUSZ DEGLER ZAPREZENTUJE KSIĄŻKĘ KRZYSZTOFA DUBIŃSKIEGO PT. WOJNA WITKACEGO, CZYLI KUMBOŁ W GALIFETACH

W 2015 roku przypadają dwa ważne jubileusze: 100 rocznica śmierci Stanisława Witkiewicza i 130 rocznica urodzin jego syna – Stanisława Ignacego Witkiewicza. Rada Miasta Zakopane Uchwałą IV/17/2014 z 29 grudnia 2014 ogłosiła rok 2015 Rokiem Witkiewiczów. Dnia 7 lutego 2015 roku Senat Rzeczpospolitej Polskiej przyjął uchwałę w sprawie upamiętnienia Witkiewiczów, a Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął 23 lutego rezolucję w sprawie ustanowienia roku 2015 ?Rokiem Witkiewiczów? w województwie małopolskim. Dnia 3 marca Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula powołał Komitet Honorowy oraz Komitet Organizacyjny Roku Witkiewiczów.

Międzynarodowa Konferencja Witkiewiczowska będzie jednym z ostatnich, w tym jubileuszowym roku, niezwykle ważnych, akordów upamiętniających obu twórców. Jej efekty mogą przyczynić się nie tylko do popularyzacji obu twórców, ale także do poszerzenia wiedzy na temat życia, twórczości i wzajemnych relacji Ojca i Syna.

PROGRAM KONFERENCJI: WOKÓŁ WITKIEWICZÓW