22. IZABELIŃSKIE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

W dniach 5-7 czerwca zapraszamy Państwa na 22. Izabelińskie spotkania z książką.Tegoroczna edycja festiwalu będzie odbywała się w całości za pośrednictwem internetu. Transmisje spotkań oraz projekcje filmowe będą dostępne na żywo na facebooku Izabelińskich Spotkań z Książką oraz stronie internetowej festiwalu: http://planetaizabelin.pl/

Już 5 czerwca o godz. 18 odbędzie się debata online z biografami Leopolda Tyrmanda: Agatą Tuszyńską, Mariuszem Urbankiem i Marcelem Woźniakiem, którą poprowadzi Jerzy Kisielewski.
Więcej informacji: > KLIK <

„Leopold Tyrmand – cała epopeja, mój wielki przyjaciel”. Tak właśnie Stefan Kisielewski rozpoczyna wielostronicowe wspomnienie o jednej z najbardziej tajemniczych, a przy tym błyskotliwie inteligentnej i zarazem „kolorowej” postaci w polskiej kulturze ubiegłego wieku. Dla porównania – o Iwaszkiewiczu w tym samym „Abecadle Kisiela” jest zdań osiem. Ogłoszony przez sejm RP Rok Tyrmanda 2020 przypada dokładnie w stulecie urodzin autora „Złego” i trzydziestą piątą rocznicę jego śmierci w Ameryce. Kim tak naprawdę był popularny „Lolek”? Czym zasłużył sobie nie tylko na kondolencyjny list od samego prezydenta Ronalda Regana, ale także – co wydaje się nieprawdopodobne – na jednomyślność polskiego parlamentu?

Leopolda Tyrmanda, jego legendę, prawdę i mity, przedstawią nam Agata Tuszyńska, autorka książki „Tyrmandowie. Romans amerykański”, Mariusz Urbanek, biograf i reporter, który ukończył niedawno poprawione i powiększone wydanie „Złego Tyrmanda” oraz Marcel Woźniak, który po opublikowanej kilka lat temu „Biografii Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć jest taka jak moje życie” postanowił w tym roku napisać o nim kolejną książkę.

Ostatni dzień festiwalowy, czyli 7 czerwca, rozpoczną warsztaty dla najmłodszych: „Po co nam ta dzika Natura?”, które poprowadzi Arkadiusz Szaraniec, obieżykraj i ekoista, autor „Warszawy dzikiej” nominowanej do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy w kategorii „Edycja warszawska”. Początek zajęć o godzinie 11. Więcej informacji: > KLIK <