ANDRZEJ WERBLAN W WARSZAWIE

Wiesław Uchański, prezes Wydawnictwa Iskry
oraz Jerzy Urban – redaktor naczelny tygodnika „Nie”
zapraszają na spotkanie promocyjne książki:

„Polska Ludowa. Postscriptum”

połączone z jubileuszem 95-lecia urodzin jej autora
profesora Andrzeja Werblana.
Prowadzenie: Robert Walenciak

Spotkanie odbędzie się w czwartek 5 grudnia o godzinie 18
w Kawiarni „Czytelnika” przy ul. Wiejskiej 12 w Warszawie.
Wstęp wolny!


„Polska Ludowa. Postscriptum” – To, co było tajemnicą, dziś staje się jawne. Po „Polsce Ludowej”, która była zapisem rozmów Karola Modzelewskiego i Andrzeja Werblana, przyszedł czas na „Postscriptum”. Andrzej Werblan opowiada o swoim życiu. O rodzinnym Tarnopolu. O zesłaniu na Syberię z pieczątką „syn wroga ludu”. O powrocie do Polski. A później o błyskotliwej karierze politycznej. O tym, jak został sekretarzem Bolesława Bieruta, a następnie znalazł się w gronie najbliższych współpracowników Władysława Gomułki i Edwarda Gierka. Za pośrednictwem jego wspomnień możemy wejść do gabinetów władców Polski Ludowej, poznać ich świat, sposób myślenia i kulisy najważniejszych decyzji.

Więcej o książce: http://bit.ly/PolLudPost

Andrzej Werblan – ur. 1924. Tarnopolanin, w latach 1939–1943 zesłaniec, Sybirak, do Polski wrócił z I Armią WP. Działacz PPS, potem PZPR. Pracę w gmachu KC rozpoczął w roku 1954 i nie opuszczał „Białego Domu” do roku 1971, awansując, aż do stanowiska sekretarza KC. Wicemarszałek Sejmu (1971–1982), członek Biura Politycznego KC PZPR (1980).W strukturach władzy w latach 60. i 70. odpowiadał za sprawy nauki i oświaty. Pracował w zespole ghostwriterów Władysława Gomułki i Edwarda Gierka.
W kryzysie lat 1980–1982 wsparł partyjne „struktury poziome” i nurt reformatorski. Historyk, profesor.
Autor książek m.in. „Władysław Gomułka sekretarz generalny PPR” i „Stalinizm w Polsce”.

Robert Walenciak – publicysta, dziennikarz. Związany z tygodnikiem „Przegląd”, choć pisywał również w „Polityce” i „Gazecie Wyborczej”. Autor programów TVP „Za kulisami PRL-u” i „Tajemnice III RP”. Kierował „Dziennikiem Trybuna”, prowadził rozmowy w Polskim Radiu.
Śledzi polską politykę i lubi szperać w historii najnowszej, zwłaszcza tej z czasów Polski Ludowej. Laureat dziennikarskiej Nagrody im. Aleksandra Małachowskiego.