ANTONI KROH W NOWYM SĄCZU

Już w najbliższą niedzielę, 15 maja br., zapraszamy na spotkanie z Antonim Krohem, który będzie podpisywał książkę „To jest zjawisko, i na to nie ma rady” podczas 4. Sądeckich Targów Książki.

Termin i miejsce:
niedziela, 15 maja, godz. 13,
Wyższa Szkoła Biznesu – budynek C
ul. Zielona 27, 33- 300 Nowy Sącz

Więcej o targach: https://sadeczanin.info/…/4-sadeckie-targi-ksiazki-i…
Więcej o książce: https://bit.ly/ToJestZjawisko

O KSIĄŻCE:
Wspomnienia Antoniego Kroha dotyczące przede wszystkim przyjaźni z artystką Barbarą Magierową. Autor z sentymentem, ale i właściwym sobie humorem opowiada o wspólnej pracy nad tworzeniem wystaw i książek w niełatwych realiach Polski Ludowej, m.in. o zbieraniu materiałów do Prywatnego leksykonu współczesnej polszczyzny.

O AUTORZE:
Antoni Kroh – historyk kultury, literat, etnograf, tłumacz prozy słowackiej i czeskiej. Pracował w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem i Muzeum w Nowym Sączu.
Organizator karpackich konkursów sztuki ludowej, komisarz wystaw Łemkowie, Duchy epoki, czyli pierwsza wojna światowa trwa do dziś, Spisz i innych. Wieloletni współpracownik pisma Instytutu Sztuki PAN „Polska Sztuka Ludowa”, wykładowca Collegium Civitas. Opublikował m.in.: studium etnograficzne Współczesna rzeźba ludowa Karpat Polskich, książkę Sklep potrzeb kulturalnych na temat kultury Podhala, będącą zarazem wspomnieniem z dzieciństwa w Bukowinie Tatrzańskiej, zbiór esejów na temat relacji polsko-czeskich O Szwejku i o nas. Jest autorem nowego tłumaczenia Losów dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej Jarosłava Haška.