ANTONI KROH W NOWYM SĄCZU

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na spotkanie autorskie z Antonim Krohem, które odbędzie się 22 czerwca br. (czwartek) o godz. 17. Rozmowę na temat twórczości pisarza, w tym najnowszego tytułu „Anioł śmierci z kilku stron”, poprowadzi Jacek Kurzeja.

Termin i miejsce:
czwartek, 22 czerwca o godzinie 17,
czytelnia Sądeckiej Biblioteki Publicznej
ul. Franciszkańska 11
33–300 Nowy Sącz
Wstęp wolny!

Podczas spotkania będzie można zakupić najnowszą książkę Antoniego Kroha w promocyjnej cenie.

Antoni Kroh – pisarz, etnograf, tłumacz, badacz i kurator wystaw poświęconych kulturze ludowej Karpat. Pracował w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem i Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. Organizował karpackie konkursy sztuki ludowej, był komisarzem wystaw Łemkowie, Duchy epoki, czyli pierwsza wojna światowa trwa do dziś, Spisz (przygotowywanych wspólnie z Barbarą Magierową). Jest współpracownikiem pisma Instytutu Sztuki PAN „Konteksty. Polska Sztuka Ludowa. Antropologia kultury–etnografia–sztuka”, był wykładowcą Collegium Civitas.

Laureat Nagrody im. ks. Prof. Bolesława Kumora w kategorii „Sądecki autor” (2014), Nagrody im. Romana Reinfussa za „szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce” (2014) i Nagrody im. księdza Józefa Tischnera (2015).