ARTUR NOWACZEWSKI W BRANIEWIE

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie podróżnicze pod hasłem: Daleko do morza, pieszo przez góry Bułgarii. Gościem spotkania będzie Artur Nowaczewski, poeta, krytyk literacki, literaturoznawca, pracownik Zakładu Antropologii Literatury i Krytyki Artystycznej na Uniwersytecie Gdańskim, autor m.in. „Hostelu Nomadów”, książki opisującej impresjonistyczną wędrówkę „po kręgosłupie Bułgarii”.

Termin i miejsce:
piątek, 15 września o godzinie 17
MBP Braniewo
ul. Katedralna 7
czytelnia dla dorosłych, piętro I

Więcej informacji: https://bit.ly/Braniewo_A_Nowaczewski

O KSIĄŻCE:

Hostel Nomadów” to wędrówka wypełniona wrażeniami, spotkanymi ludźmi, obrazami, smakami i zapachami kraju, który przez ponad pięć wieków trwał w granicach Imperium Osmańskiego, by ostatecznie uzyskać niepodległość dopiero w wieku XX. Ciepła i życzliwa. Zmienna i tajemnicza. Znajoma i nieznana. Intymnie bliska.
Taka się jawi Bułgaria wydeptana krokami trójmiejskiego poety, Artura Nowaczewskiego.

„Każdy z nas ma swoje mapy wewnętrzne, swoją topografię wyobraźni, stałe punkty, swój ruchomy, rozszerzający się i kurczący jak serce świat. Ten puls to jest właśnie życie. Życie jest zawsze gdzie indziej. A czemuż to «gdzie indziej» nie miałoby być właśnie w Bułgarii?”

O AUTORZE:

W latach 1989–1991 mieszkał w Korei Północnej, swoje wspomnienia stamtąd zawarł w książce Dwa lata w Phenianie. Autor książek literaturoznawczych i zbiorów wierszy, z których ostatni – Kutabuk znalazł się w finale Orfeusza – Poetyckiej Nagrody im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku 2015. Jego poezję tłumaczono na języki angielski, chorwacki, czeski, niemiecki, ukraiński, turecki.
Członek zespołu Kutabuk, z którym wykonuje swoje wiersze w rytm muzyki. Mieszka w Gdyni.