BENIAMIN CZAPLA W TARNOWSKICH GÓRACH

Wraz z księgarnią Bookszpan Tarnowskie Góry mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie autorskie z Beniaminem Czaplą, autorem książki „Antoni Patek. Zegarmistrz Królów. Śladami życia”. Spotkanie poprowadzi Anna Jeziorska.

Termin i miejsce:
sobota, 26 listopada, godz. 16
Księgarnia Bookszpan
ul. Krakowska 9
41-600 Tarnowskie Góry
WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

O KSIĄŻCE:
Biografia człowieka, który stał się legendą, choć dla wielu jego nazwisko jest dzisiaj jedynie elementem znaku towarowego międzynarodowego koncernu Patek Philippe. Antoniego Patka poznajemy jako uczestnika powstania listopadowego, działacza emigracyjnego w Szwajcarii i przedsiębiorcę zaangażowanego w rozwój spółki znanej na całym świecie. Jego portret wzbogacony jest o szerokie tło: autor książki kreśli szczegółowy obraz genewskiego środowiska emigracyjnego oraz wprowadza czytelnika w fascynujące dzieje produkcji zegarków, omawiając zarówno rewolucyjność rozwiązań technologicznych stosowanych w firmie Patka, jak i aspekt artystyczny konkretnych projektów.

O AUTORZE:
Beniamin Czapla – ur. 27.11.1995 roku w Tarnowskich Górach. Ukończył historię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W trakcie studiów angażował się w działalność Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Obecnie pracownik Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Specjalizuje się w dziejach Wielkiej Emigracji i historii Śląska. Jako pisarz, zadebiutował publikacją „Antoni Patek. Zegarmistrz Królów. Śladami życia”.