IMIENINY JANA KOCHANOWSKIEGO

Serdecznie zapraszamy Państwa na Imieniny Jana Kochanowskiego 22 czerwca w Ogrodzie Saskim. Jest to cykliczna impreza czytelnicza, którą Biblioteka Narodowa zapoczątkowała w zeszłym roku w słoneczną sobotę w Ogrodzie Krasińskich. Gośćmi byli nie tylko znani pisarze i poeci, ale przede wszystkim wszyscy miłośnicy czytania, literatury, z myślą o których zorganizowano tę imprezę.

W tym roku Janowi Kochanowskiemu i jego poezji będzie towarzyszył gość specjalny – Julian Tuwim. Tradycyjnie odbędzie się Mecz Poetycki – tym razem bitwa między aktorami rozegrana zostanie na wiersze Juliana Tuwima, a przy stoiskach wydawnictw będzie można kupić ulubioną książkę.
Niezwykłą przyjemnością będzie na Imieninach Jana gościć wybitnych polskich poetów – Julię Hartwig, Ryszarda Krynickiego i Jacka Napiórkowskiego. O twórczości Juliana Tuwima będzie mówił Piotr Matywiecki. Obie rozmowy poprowadzi Jarosław Mikołajewski.

Dla szukających innych wrażeń, niż tradycyjne formy obcowania z literaturą, przygotowano slam poetycki, improwizacje literackie teatru Klancyk, a przede wszystkim dużo kocy i leżaków umilających chwilę odpoczynku z książką. Dla dzieci odbędą się podchody i warsztaty tworzenia książki. Atmosferę pikniku zapewni udział warszawskich restauracji i kluboksięgarni.

Relacja fotograficzna z Imienin Jana w 2013 r.
Video relacja z Meczu Poetyckiego
Do pobrania Program Imienin
Do pobrania Mapa Ogrodu Saskiego
Do pobrania Plakat
Do pobrania Plakat

Więcej na fanpage’u Biblioteki Narodowej