JAROSŁAW GÓRSKI W WARSZAWIE

Zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Górskim, na którym autor opowie nie tylko o Tadeuszu Dołędze-Mostowiczu, ale i o różnych ciekawostkach przedwojennej Warszawy i Polski, o których dowiedział się podczas pisania książki „Parweniusz z rodowodem”.

Termin i miejsce:
czwartek, 2 czerwca o godzinie 17,
Wypożyczalnia nr 11 „Na Kole”,
ul. Erazma Ciołka 20, 01-443 Warszawa
tel.: 22 836 06 83

Wstęp wolny!

Więcej o książce: https://bit.ly/_Parweniusz

O KSIĄŻCE:
Mimo że Tadeusz Dołęga-Mostowicz, najpoczytniejszy polski pisarz XX wieku, był człowiekiem niezwykle towarzyskim, o jego życiu wiedzieliśmy do tej pory zaskakująco mało, a to, co wiedzieliśmy, opierało się bardzo często na niesprawdzonych plotkach, pogłoskach, tworach zawodnej pamięci i niezawodnej zawiści współczesnych. W książce niniejszej znajdzie czytelnik zweryfikowaną badaniami źródłowymi sylwetkę człowieka o ogromnym uroku osobistym, kochającego życie i lubiącego ludzi, jednej z najpopularniejszych gwiazd masowej wyobraźni swoich czasów, a także bardzo świadomego swych celów artysty wyznaczającego kierunki rozwoju polskiej kultury popularnej.

O AUTORZE:
Jarosław Górski (ur. 1970), absolwent Wydziału Polonistyki UW. Nauczyciel, animator kultury i dziennikarz. Popularyzator literatury, kultury i historii. W ciągu ostatniej dekady wydał ponad 30 książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży, m.in. eseistyczną pracę o literackich obrazach męskości Męska rzecz (Wyd. Szkolne PWN 2011), eseje Dziecko w literaturze (Sfinks 2017), epicką opowieść dla dzieci Pieśń o Sowie (Egmont 2017).