JUSTYNA SOBOLEWSKA W POZNANIU

Już w najbliższy czwartek, 12 października, w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, w ramach „Czwartków Literackich”, odbędzie się spotkanie wokół życia i twórczości Kornela Filipowicza. W wydarzeniu udział wezmą Justyna Sobolewska, krytyczka literacka, dziennikarka, autorka m.in. książki „Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu” oraz Jan Galant literaturoznawca, pracownik Zakładu Poetyki i Krytyki Literackiej UAM.

Termin i miejsce:
czwartek, 12 października o godzinie 18
Czerwona sala pałacu Działyńskich
Stary Rynek 78/79
61-740 Poznań

Więcej o wydarzeniu: TUTAJ


Justyna Sobolewska – krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika „Polityka”. Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2012 roku ukazała się jej Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam w Wydawnictwie Polityki. Wydanie rozszerzone Książki o czytaniu ukazało się w Wydawnictwie Iskry (2016). Autorka wyboru opowiadań Kornela Filipowicza Moja kochana, dumna prowincja (2017) oraz tomiku Pamiętnik antybohatera i inne utwory (2020). Jest też autorką książki Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu (2020). Przewodniczy jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz zasiada w kapitule Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Laureatka PIK-owego Lauru (2015) przyznawanego przez Polską Izbę Książki za popularyzację czytelnictwa w kategorii mediów drukowanych.

Jan Galant – literaturoznawca, pracownik Zakładu Poetyki i Krytyki Literackiej UAM.
Zajmuje się historią literatury polskiej po II wojnie światowej, krytyką literacką, oraz związkami literatury z polityką i przemianami społeczno-artystycznymi.