KAROLINA JAKLEWICZ WE WROCŁAWIU

Zapraszamy Państwa na rozmowę o książce Karoliny Jaklewicz „Jaśmina Berezy”.

Czwartek, 25 czerwca o godzinie 18.30,
Studio BWA Wrocław
ul. Ruska 46a/301 (III piętro).

Spotkanie poprowadzi Urszula Glensk.

Obowiązują zapisy na spotkanie: n.barczynska@bwa.wroc.pl. 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/938148003292564/


„Jaśmina Berezy” to literacki debiut Karoliny Jaklewicz, wrocławskiej artystki, kuratorki i wykładowczyni. Śmiały, bo poruszający tematy najtrudniejsze.

„Dla wielu to będzie krótka książka o zabijaniu, ale dla mnie to opowieść zasadna. Realna. Po ludzku sprawiedliwa. I jak wybory Jaśminy – nieoczywista i nierozstrzygalna” – napisała o książce Karolina Felberg, badaczka literatury nowoczesnej.

O autorce książki:
Karolina Jaklewicz – artystka, kuratorka, wykładowczyni. Ostatnie wystawy „Konsekwencje” (2018) i „Boli mnie krzyż” (2019) ostrzegały przed faszyzacją życia społecznego a kuratorski projekt „Polska Gościnność” zrealizowany w Muzeum Współczesnym Wrocław (2019) konfrontował mit polskiej otwartości z obecnym nastawieniem wobec Innych.


O prowadzącej:
Urszula Glensk – literaturoznawczyni i krytyczka literacka. Zajmuje się historią reportażu i współczesną prozą dokumentalną. Pracuje w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. W refleksji badawczej łączy literaturoznawstwo i antropologię kultury. Opublikowała kilkadziesiąt artykułów, m.in. w „Pracach Literackich”, „Znaczeniach”, „Nowych Książkach” i w serii „Colloquia Anthropologica et Communicativa”. Jest autorką książek – monografii „Proza wyzwolonej generacji 1989-1999” oraz zbioru „Trzy szkice o przewartościowaniach w kulturze”. W 2019 r. nominowana do Nagrody Nike za biograficzną powieść „Hirszfelowie. Zrozumieć krew”.