KRZYSZTOF JAWORSKI W WARSZAWIE

Wraz z wydawnictwem autorskim Convivo zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Jaworskim do Muzeum Literatury w Warszawie. Okazją do spotkania jest wznowienie książki „10 poematów elementarnych dla dzieci”. Spotkanie poprowadzi Natalia Malek.

Termin i miejsce:
piątek, 18 listopada o godzinie 19,
Muzeum Literatury,
Rynek Starego Miasta 20,
00-272 Warszawa

Wstęp wolny! Spotkanie będzie transmitowane online.
Link do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

O KSIĄŻCE:
10 poematów elementarnych dla dzieci” to legendarny poetycki zestaw kolaży Krzysztofa Jaworskiego, wykonany pierwotnie w jednym egzemplarzu, 35 lat temu, dziś ukazuje się w wersji książkowej z posłowiem Rafała Wawrzyńczyka. Reprodukcje kolaży mają wymiary oryginalnych plansz.

O AUTORZE:
Krzysztof Jaworski (ur. 1966) – poeta, pisarz, literaturoznawca, autor sztuk dramatycznych, scenariuszy filmowych i monografii naukowych, debiutował wierszami w 1988 roku. Opublikował dotychczas ponad dwadzieścia książek, jego utwory literackie ukazywały się w czasopismach polskich, takich jak „brulion”, „Twórczość” czy „Dialog” oraz amerykańskich (m.in. „The Literary Review”, „Kenyon Review”, „The Cincinnati Review”), tłumaczony na wiele języków, w tym angielski, niemiecki i duński. Ostatnie zbiory wierszy: Ciąg Fibonacciego (2019), Ceremonia (2019). Jak pięknie (2021).