KRZYSZTOF VARGA W JASTRZĘBIU-ZDROJU

Czy stwierdzenie „zero fikcji” jest domeną tylko reportażu? W jakich innych gatunkach literackich i publicystycznych doszukamy się kategorii non fction? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy spotkania z Krzysztofem Vargą, rozmawiając o jego najnowszej książce „Dziennik hipopotama”.


Termin i miejsce:
Piątek, 9 października o godzinie 18,
Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju
ul. Wielkopolska 1a
tel. 32 471 76 97


Ilość miejsc ograniczona!
Darmowe wejściówki można odebrać w Wypożyczalni Literatury dla Dorosłych w Bibliotece Głównej.

Spotkanie będzie transmitowane online na profilu biblioteki.

Diarystyka i felietonistyka, uprawiane przez autora „Trocin”, to dwa gatunki mocno osadzone w rzeczywistości i to tam poszukamy „prawdy”. Trochę prowokacyjnie porozmawiamy również o tym, dlaczego Krzysztof Varga nie jest fanem literatury faktu. A oprócz tego będzie o literaturze, o zapomnianych pisarzach, o współczesnej kulturze, o muzyce poważnej i… hipopotamach. 

Krzysztof Varga (1968) – prozaik, felietonista, eseista. Niedoszły wiolonczelista i emerytowany punkowiec. Absolwent katolickiego liceum i polonistyki. Wieloletni redaktor i publicysta „Gazety Wyborczej”. Autor rozlicznych powieści, m. in. „Trociny”, „Masakra”, „Sonnenberg”, a także opowiadań, prozy podróżnej o Węgrzech oraz książki o Edmundzie Niziurskim. Publikuje felietony w „Dużym Formacie”. Mieszka w Warszawie.