MONIKA ŚLIWIŃSKA W ŚWIDWINIE

Zapraszamy na spotkanie z Moniką Śliwińską, autorką książek „Muzy Młodej Polski. Życie i świat Marii, Zofii i Elizy Pareńskich” oraz „Wyspiański”, które odbędzie się w ramach festiwalu Literacki Świdwin – Festiwal im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej.

Termin i miejsce:
14 września 2022 roku, godzina 18:00
Świdwiński Ośrodek Kultury ZAMEK
ul. Niedziałkowskiego 17, 78-300 Świdwin

Literacki Świdwin czerpie z tradycji organizowanego od 1970 roku konkursu poetyckiego im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej. W tym roku po raz trzeci odbędzie się w zmienionej, rozszerzonej formule. Konkurs łączy się z cyklem spotkań wokół literatury. W programie przewidziano również wystawę, koncerty oraz debatę dotyczącą literatury non-fiction.

Festiwal odbywa się między 14 i 18 września w klimatycznym zamku, który na co dzień jest siedzibą Świdwińskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie poprowadzi Anna Gwizdowska.

Więcej informacji: https://literackiswidwin.pl
Wydarzenie na Facebooku: https://bit.ly/3S43Pmo

O AUTORCE:

Monika Śliwińska – pisarka i redaktorka, związana z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie. Autorka książki Muzy Młodej Polski (2014) uhonorowanej Nagrodą Klio, biografii Stanisława Wyspiańskiego Dopóki starczy życia (2017) oraz biografii sióstr Mikołajczykówien Panny z Wesela (2020), która znalazła się w finale nagrody Nike 2021.