ROCH SULIMA W GDYNI

Zapraszamy na spotkanie z Dorotą Masłowską i Rochem Sulimą, którzy podejmą próbę analizy zmieniającego się w ciągu ostatnich dekad świata czynioną za pośrednictwem swoich najnowszych książek: Dorota Masłowska („Bowie w Warszawie”) i Roch Sulima („Powidoki codzienności”). Spotkanie poprowadzi Adam Lipszyc.

Termin i miejsce:
27 sierpnia 2022 roku, godzina 15,
Muzeum Miasta Gdyni,
Zawiszy Czarnego 1, 81-374 Gdynia

Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku Nagrody Literackiej Gdyni oraz na kanale YouTube https://youtu.be/gZU_mozoShQ.

O AUTORZE:
Roch Sulima – profesor Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, zajmuje się przemianami polskiego obyczaju, antropologią codzienności, wpływem mediów na przeobrażenia wzorców kultury potocznej i popularnej oraz historią kultury polskiej i europejskiej. Autor kilkunastu książek i opracowań naukowych, w tym bestsellerowej Antropologii codzienności.

O KSIĄŻCE:
Eseje zebrane w Powidokach codzienności podejmują zagadnienia, które mogłyby znaleźć się w klasycznych „opisach obyczajów”. Zorientowana na nowość, prefabrykowana, a nawet algorytmizowana codzienność podważa sankcje obyczaju, ale też ożywia jego pamięć, postrzega obyczaj jako „utajony język”, w którym wyraża się przeczucie niewywrotności świata.