ROCH SULIMA W WARSZAWIE

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” zaprasza na spotkanie poświęcone książce prof. Rocha Sulimy pt. „Powidoki codzienności”. Rozmowę poprowadzi Marta Perchuć-Burzyńska.

Termin i miejsce:
środa, 26 października, godz. 19,
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”
Sala literacka „Mrożek”
ul. Indiry Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Spotkanie biletowane: Kup bilet

Podczas spotkania możliwy będzie zakup książki w atrakcyjnej cenie.

O KSIĄŻCE:
Najnowsza praca profesora Rocha Sulimy nawiązuje do jego kultowej, wydanej w 2000 roku „Antropologii codzienności”, w której poddawanymi analizie tekstami kultury były napisy na murach, zabudowa ogródków działkowych czy obyczajowość bazarowa, widziane w realiach transformacji ustrojowej. Dziś codzienność nabiera zupełnie nowych konotacji. Kultura popularna nadaje jej powab czegoś pożądanego i godnego celebrowania. Eseje zebrane w „Powidokach codzienności” podejmują zagadnienia, które mogłyby znaleźć się w klasycznych „opisach obyczajów”, ale dotyczą obyczajowości rodzącej się na naszych oczach, „tu i teraz”.

O AUTORZE:
Roch Sulima – profesor Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, zajmuje się przemianami polskiego obyczaju, antropologią codzienności, wpływem mediów na przeobrażenia wzorców kultury potocznej i popularnej oraz historią kultury polskiej i europejskiej. Autor kilkunastu książek i opracowań naukowych, w tym bestsellerowej Antropologii codzienności.

Wsłuchuje się w rozgwar wielkiego miasta i niespieszny rytm prowincji. Lubi dalekie podróże i smak domowej nalewki.