Felscherinow Christiane V.

Christiane V. Felscherinow urodziła się w 1962 w Hamburgu. W wieku 6 lat przeprowadziła się z rodziną do Berlina Zachodniego. Pod koniec lat 70. dziennikarze magazynu „Stern” – Kai Hermann i Horst Rieck – stworzyli wraz z nią serię artykułów, z których powstała książka. My, dzieci z dworca Zoo stała się światowym hitem, na jej podstawie w 1981 roku powstał film fabularny.

Bohaterka stała się kultową postacią swojego pokolenia. Żyła między punkową sceną Hamburga, greckimi wyspami, berlińskim podziemiem i rodziną szwajcarskich wydawców. Poznała gwiazdy rocka jak: David Bowie, Nick Cave, Nina Hagen i Depeche Mode.

Christiane V. Felscherinow bierze udział w programie metadonowym. W 1996 urodziła syna Philippa, który, jak mówi, jest jej największym skarbem i prezentem od losu.

Po ukazaniu się nowej książki założyła Fundację Christiane F. Wspiera ona dzieci, których rodzice albo opiekunowie zmagają się z problemem uzależnienia, oferuje pomoc członkom rodzin, promuje profilaktykę i zrozumienie dla problemów ludzi uzależnionych od narkotyków lub alkoholu, angażuje się w prawodawstwo i politykę antynarkotykową, a także umożliwia godne życie mimo uzależnienia od narkotyków lub alkoholu.