WIESŁAW UCHAŃSKI W WARSZAWIE

Z okazji nadchodzącej Nocy Księgarń, Księgarnia Czarnego zaprasza na rozmowę o życiu literackim Warszawy. W spotkaniu udział wezmą: Wiesław Uchański, prezes Wydawnictwa „Iskry” i Arkadiusz Gruszczyński, dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

Termin i miejsce:
piątek, 13 października o godz. 19
Księgarnia Czarnego, sala na poziomie -1
al. Jana Pawła II 45A, lok. 56
(wejście od ul. Nowolipki)
01-008 Warszawa

Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku: Księgarni Czarnego
Więcej informacji: TUTAJ

Wiesław Uchański – prawnik, filozof, doktor nauk politycznych. W 1987 roku został dyrektorem Wydawnictwa „Iskry”, po jego przekształceniu w spółkę z o.o. w 1992 roku, został prezesem spółki i większościowym udziałowcem. Laureat Nagrody Kisiela, nagrodzony Srebrnym Medalem „Gloria Artis” w dziedzinie „literatura”. Przyjaciel i wydawca polskich pisarzy, ludzi kultury, polityków.

Arkadiusz Gruszczyński – dziennikarz, animator kultury. Od 2015 roku pisze do „Gazety Wyborczej”. Publikował też w „Tygodniku Powszechnym”, „Miesięczniku Znak”, „Dwutygodniku”, „Vogue” i „Przekroju”, prowadził audycję kulturalną w niezależnym Radio Kapitał, wydał w Wydawnictwie Znak wywiad rzekę z raperem Miuoshem i przez wiele lat współpracował z warszawskimi instytucjami kultury. Mieszka na Ochocie, ale urodził się w Jerzmanowej na Dolnym Śląsku, za którym od czasu do czasu tęskni.