BENIAMIN CZAPLA W LUBLINIE

W ramach obchodów 211. rocznicy urodzin Antoniego Norberta Patka polskiego patrioty, powstańca listopadowego i działacza Wielkiej Emigracji, Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Klub Miłośników Zegarów i Zegarków organizują w dniach 16-17 czerwca 2023 r. wydarzenie „PASSION FOR WATCHES – Antoni N. Patek”. Wydarzenie poświęcone będzie tematyce szeroko pojętej sztuki zegarmistrzowskiej, a wśród prelegentów będzie również Beniamin Czapla, autor książki „Antoni Patek. Zegarmistrz Królów. Śladami życia”.

Termin i miejsce:
16-17 czerwca 2023 roku
Lubelskie Centrum Konferencyjne
ul. Artura Grottgera 2, 20-605 Lublin

Wstęp na wydarzenie jest wolny. 
Rejestracja i program na stronie www.passionforwatches.pl

O KSIĄŻCE:
Antoni Patek. Zegarmistrz Królów. Śladami życia” to biografia człowieka, który stał się legendą, choć dla wielu jego nazwisko jest dzisiaj jedynie elementem znaku towarowego międzynarodowego koncernu Patek Philippe. Antoniego Patka poznajemy jako uczestnika powstania listopadowego, działacza emigracyjnego w Szwajcarii i przedsiębiorcę zaangażowanego w rozwój spółki znanej na całym świecie. Jego portret wzbogacony jest o szerokie tło: autor książki kreśli szczegółowy obraz genewskiego środowiska emigracyjnego oraz wprowadza czytelnika w fascynujące dzieje produkcji zegarków, omawiając zarówno rewolucyjność rozwiązań technologicznych stosowanych w firmie Patka, jak i aspekt artystyczny konkretnych projektów.

O AUTORZE:
Beniamin Czapla – ur. 27.11.1995 roku w Tarnowskich Górach. Ukończył historię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W trakcie studiów angażował się w działalność Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Obecnie pracownik Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Specjalizuje się w dziejach Wielkiej Emigracji i historii Śląska. Jako pisarz, zadebiutował publikacją „Antoni Patek. Zegarmistrz Królów. Śladami życia”, która zdobyła Nagrodę Książki Miesiąca według miesięcznika „Magazyn Literacki Książki”.